VİNÇMAK MAKİNA SAN.LTD.ŞTİ
ViNÇMAK
Hakkımızda

Vinçmak Mühendislik ve Mümessillik firması temellerini1996’da vinç bakım-onarım firması olarak atmıştır. Sektördeki ihtiyaçlar ve kazaların engellenmesi için 2003’te Moment Kontrol Sistemi Firması Hirschmann ile yetkili mümessillik ve servis anlaşması imzalanarak Türkiye’ye ağır iş makinelerinde iş güvenliğini sağlayıcı sistemleri ilk getiren firmadır. Kendi çözümlerimizi de üretebildiğimiz, programlayabildiğimiz ve yazılımını yapabildiğimiz Moment Kontrol ve Yük İzleme sistemlerinde her türlü iş makinesinin kaza engelleyici sistemini müşterilerimizin de isteklerini yazılımımıza entegre ederek bütün bir çözüm sunmaktayız.

Daha sonra Vinçmak firması, 2008’de IED Electronics firması ile imzalanan mümessillik anlaşması ile Anemometreler ve Rüzgar Ölçer sistemlerde müşterilerine çözüm sunmaya devam etmiştir.

2018’de anlaşma sağlanan firmalar sırasıyla Outset, Lintech ve Teledirk firmalarıdır.

Outset Sistemleri; Tırlar, Hafriyat Araçları, Forkliftler,Kepçeler gibi inşaat ve taşıma araçlarında müşterilere kaldırılan yük, totalkaldırılmış olan yükün dökümü gibi veriler sunarak Yükün kaydını, makinanın çalışma saatini, kaldırılabilecek yükü kullanıcıya iletir.

Lintech Kamera firması ise tırlar, mobil vinçler,forkliftler, hafriyat araçları gibi iş makinelerinde ve araçlarda kullanıcıyagörülmeyen noktaları ıp69 Kamera ve 7 inç son teknoloji ekranlarla kullanıcıyagörsel olarak bilgi verir ve daha geniş bir görüş açısı sunarak hareket kabiliyetini arttırıp, kazaları engeller.

Teledirk firması ile imzalanan anlaşma ile 6 fonksiyon ve 8fonksiyon (çift hız) endüstriyel radyo kumandalarda kullanıcılara hesaplı ve etkin bir çözüm sunar. Ürünler, Vinçmak logosu altında üretilerek,müşterilerimizin ihtiyaçları düşünülerek oluşturulmuştur.

2023 tarihinde de dünyanın sensör üretici devi Liebherr vinçlerininde tedarikcisi BROSA ile anlaşma sağlanmış satışı ve uygulamalarına başlamıştır.

Sayısız memnun müşteri ve iş güvenliği sağlanan makinanın yanında, müşterilerin isteklerine özel çözümler üretebilmek için Yazılım ve Arge grubu kurulmuş olunup, 2017 itibariyle Tubitak projelerine başlanılmıştır.

Bünyemizde bulunan Mekatronik, Makine ve Elektrik/Elektronik mühendislerimizle çözümlerimizi dışa bağımlı kalmadan, kendi içimizde oluşturabilmekteyiz. Mühendislik ve Mümessillik firması olarak sınıflandırılan firmamız, müşterilerimizin sunduğu problem ve sorunlara son teknolojik gelişmeler ışığında, alternatif bakış açılarıyla çözüm sunmak için 32 yıllık deneyimimizin de yardımı ile hizmete hazırdır.